Dzień Bezpiecznego Internetu w naszej szkole.

9dc2a82ce41989584f3253821bb764b0

W tym roku przypada 09 lutego 2016 roku. Tegoroczne obchody DBI odbywały się pod hasłem „Lepszy Internet zależy od Ciebie”, które nawiązuje do wzięcia czynnego udziału wszystkich użytkowników w kreowanie sieci oraz treści, jakie są w niej obecne. Podczas tegorocznych obchodów DBI zwróciliśmy też uwagę na to, że każdy internauta ma prawo wykorzystywać potencjał sieci do samorealizacji, zdobywania informacji, nauki czy zabawy – ponosi jednak odpowiedzialność za swoje działania w Internecie. Każdy podczas serfowania w Sieci powinien pamiętać o szanowaniu innych jej użytkowników i respektowaniu ich praw.
Podczas surfowania w Sieci powinien pamiętać o szanowaniu innych jej użytkowników i respektowaniu ich praw.

DBI ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa dzieci w Internecie oraz nagłośnienie tematyki dotyczącej bezpieczeństwa online.


      w naszej szkole został przeprowadzony

tydzień bezpiecznego Internetu trwający od 08 – 12.02.2016 r

  • Zgłoszenie inicjatywy i umieszczenie banera DBI 2016 na szkolnej stronie internetowej.
  • Przeprowadzenie zajęć edukacyjnych dla uczniów o tematyce dotyczącej bezpiecznego korzystania z Internetu w ramach lekcji informatyki oraz koła komputerowego.
  • Na szkolnym korytarzu pojawiły się postery informacyjne na temat obchodów DBI i bezpieczeństwa w Internecie.
  • Powstały plakaty o bezpiecznym korzystaniu z sieci.
  • Uczniowie nosili nalepki na ubraniach – Biorę udział w DBI”
  • Uczniowie klas 4-6 SP i 1 PG obejrzeli film  „Uważaj na Facebooka” – w ramach rozważnego korzystania z mediów społecznościowych. Oraz inne filmiki nt bezpieczeństwa w Internecie.

[Best_Wordpress_Gallery id=”15″ gal_title=”DBI 2016″]

Author: admin