EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

Europejski Dzień Języków – międzynarodowe święto, ustanowione z inicjatywy Rady Europy, obchodzone w całej Europie corocznie 26 września. Jego celem jest zachęcenie Europejczyków do nauki języków obcych oraz propagowanie zalet różnorodności językowej.

Celami święta są przede wszystkim:

– ukazanie Europejczykom znaczenia uczenia się języków;

– propagowanie nauki języków obcych przez całe życie;

– propagowanie różnorodności językowej i kulturowej Europy.

W naszej szkole również pamiętamy o tym dniu.

W klasach I – III przygotowane zostały  plakaty przedstawiające flagi krajów europejskich wraz z podpisami – technika dowolna.

W klasach IV -VI – w grupach lub indywidualnie, przygotowano plakaty przedstawiające ten sam zwrot przetłumaczony na wiele języków.

Tematy plakatów:

Klasa IV – Cześć! / Witaj!

Klasa V – Super! / Wspaniałe!

Klasa VI – Jak się masz?

Klasa VIIa – Dzień dobry!

Klasa VIIb – Do widzenia

Klasa VIII – Pięknie wyglądasz!

W klasach na lekcjach angielskiego zorganizowane zostały quizy wiedzy o językach europejskich Kahoot! Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy na temat języków i innych kultur obcych krajów. Było przy tym dużo śmiechu.

A oto zwycięzcy konkursów:

Lena Zalewska

Laura Stępniewska

Filip Szczygielski

Klasy IV-VIII

Magdalena Gryczka i Paulina Świder

Oliwia Wardak i Anna Ostrysz

Gratulujemy zwycięzcom, a wszystkim dziękujemy za udział Powstało wiele prac. Niestety nie udało się wyeksponować wszystkich. Część z nich można podziwiać na naszym szkolnym holu!