Wycieczka do Lublina

26 września klasy I- III PG uczestniczyły w wycieczce do Lublina. Celem naszego wyjazdu było uczestnictwo w pokazach z fizyki na Uniwersytecie Marii Curie- Skłodowskiej. Uczniowie mogli włączyć się w wykonywanie doświadczeń i osobiście poznać prawa fizyki z działu: ciecze, fizyka ludzkiego ciała, rezonanse i elektromagnesy.  Drugim punktem naszej wycieczki było zwiedzanie Muzeum na Majdanku. Uczniowie mieli okazję poznać historię z czasów  II wojny światowej i poznać życie obozowe więźniów polskiego i żydowskiego pochodzenia. Była to wstrząsająca lekcja historii, która pozwoli uczniom docenić to, że żyją w latach pokoju.
Z pewnością uczniowie z obu lekcji wyciągną właściwe wnioski i zapamiętają te informacje ku przestrodze i dla dobra ludzkości.

[Best_Wordpress_Gallery id=”43″ gal_title=”wycieczka do lublina”]

 

Author: admin