NAUCZANIE HYBRYDOWE

Wytyczne dotyczące nauki hybrydowej w klasach I-III w Publicznej Szkole  Podstawowej w Tuchowiczu.

Szanowni Państwo, Rodzice Dzieci klas I-III.

1. Zgodnie z Rozporządzeniem MEiN z dnia 22.04.2021 zmieniającym rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19. od 26.04.2021 (poniedziałek) w naszej szkole  dla klas I-III rozpocznie się nauczanie hybrydowe.

2. Zasady nauczania hybrydowego

Dyrektor szkoły jest zobowiązany do tego, aby ustalić harmonogram zajęć w taki sposób, aby zajęcia w szkole miało nie więcej niż 50 proc. uczniów klas I-III oraz co najmniej 50 proc. – zdalnie. Powinien przy tym brać pod uwagę, w miarę możliwości, równomierne i naprzemienne realizowanie tych zajęć przez każdego ucznia. W szkole prowadzona ma być również opieka świetlicowa dla uczniów, którzy uczą się stacjonarnie i tej opieki w danym dniu potrzebują. Będzie czynna biblioteka szkolna.

3. Dowóz uczniów będzie realizowany normalnie, zgodnie z rozkładem sprzed pandemii.

4. Stołówka szkolna pracuje normalnie. Proszę potwierdzić chęć spożywania posiłków przez dzieci.

5. Organizacja nauki w szkole.

Ze względu na wytyczne MEiN dzieci w klasach będą podzielone na  2 grupy. Będą się uczyć w szkole i w domu naprzemiennie (np. poniedziałek w szkole, we wtorek w domu). Zadania dla uczniów pozostających w danym dniu w domu będą podawane przez nauczycieli w zadaniach domowych w Librusie. Nie będzie lekcji na Teamsach. Uczniowie w domu robią to samo, co nauczyciel z grupą dzieci w szkole. Podaję podział klas na grupy:

klasa I – grupa 1 – dzieci od numeru 1 do 11, grupa II od 12 do 21

klasa II – grupa 1 – dzieci od numeru 1 do 10, grupa II od 11 do 21

klasa III I – grupa 1 – dzieci od numeru 1 do 10, grupa II od 11 do 19

Harmonogram przychodzenia dzieci do szkoły w poszczególne dni:

Dni tygodnia grupy Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek
Klasa I Grupa I Grupa II Grupa I Grupa II Grupa I
Klasa II Grupa I Grupa II Grupa I Grupa II Grupa I
Klasa III Grupa I Grupa II Grupa I Grupa II Grupa I

W razie pytań pozostajemy do Państwa dyspozycji pod numerem telefonu 25 796 13 81.