Pasowanie na ucznia Zespołu Szkół w Tuchowiczu 2021.

W dniu 5 listopada 2021 odbyło się Pasowanie na Ucznia. W obecnym roku, ze względu na pandemię, uroczystość odbyła się bez udziału rodziców oraz kolegów i koleżanek z klas II i III. Przybyli wybrani uczniowie klasy III, aby przeprowadzić egzamin sprawdzający wiedzę pierwszaków.
Pasowanie  to jedno z najważniejszych wydarzeń w szkolnym życiu pierwszoklasisty. Od tego dnia każde dziecko czuje się już prawdziwym uczniem, czyli pełnoprawnym członkiem szkolnej rodziny.
Uczniowie klas pierwszych ślubowali być godnymi Polakami i wzorowymi uczniami. Największym przeżyciem dla dzieci był moment pasowania.
Pani Dyrektor poprzez dotknięcie  zaczarowanym ołówkiem ramienia każdego dziecka  zamieniała go w prawdziwego ucznia.  Na koniec uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy, niezbędniki z pomocami do zajęć ufundowane przez rodziców oraz słodkie upominki.

To był wyjątkowy dzień dla najmłodszych wychowanków, którym życzymy sukcesów i przyjemnego pobytu w murach naszej szkoły.

Fotoramka