Wyjazd do Woli Gułowskiej

Uczniowie klas IV-VI wzięli udział w wycieczce do Woli Okrzejskiej i Woli Gułowskiej. Celem wyprawy było zwiedzanie muzeów i poznanie historii regionu. Jednak na początku było coś dla ciała, czyli pieczone na ognisku kiełbaski. Po posiłku nasza grupa udała się do muzeum, aby poznać życie i twórczość Henryka Sienkiewicza. Uczniowie mogli obejrzeć zgromadzone pamiątki oraz wnętrze domu pisarza. Atrakcją była fotografia z podobizną pisarza oraz w strojach z filmów nakręconych na podstawie powieści autora. Następnym punktem programu było zdobycie kopca usypanego przez miejscową ludność w dowód wdzięczności i uznania pisarzowi za jego twórczość.
Pobyt w Woli Gułowskiej pozwolił nam przenieść się w czasy II wojny światowej i walk Samodzielnej Grupy Operacyjnej „Polesie”, pod dowództwem generała brygady Franciszka Kleeberga. Dzięki nowinkom technicznym uczniowie mogli poczuć atmosferę tamtych dni uczestnicząc w ataku lotniczym i bombardowaniu. Pobyt w ,,schronie” wywołał niezapomniane wrażenia.

Oprócz tego w sali regionalnej uczniowie mogli zobaczyć różne przedmioty codziennego użytku pochodzące z czasów ich rodziców i dziadków. Obecnie i dla wiejskich dzieci są one dużą atrakcją. Pełni wiedzy i pozytywnych doświadczeń wróciliśmy do swoich domów.

Author: admin