Noc z Sienkiewiczem

W środę -o zmroku 30 listopada młodzież gimnazjalna i chętni uczniowie szkoły podstawowej zebrali się, by wspólnie uczestniczyć w „Nocy z Sienkiewiczem”. Wydarzenie to było uczczeniem 100 – lecia śmierci pisarza w kończącym się Roku Sienkiewicza. Patronat nad uroczystością objęła głównie biblioteka szkolna. Zamysłem organizatorów była popularyzacja wśród młodzieży dzieł  mistrza oraz dzieł polskiej kinematografii opartej na jego twórczości. Dzięki bogatemu programowi imprezy młodzież mogła poznać sylwetkę wspaniałego  rodaka, jego bogaty dorobek literacki i nieustający wpływ jego dzieł  na kulturę z perspektywy wieku. W programie wieczornicy młodzież przedstawiła prezentację multimedialną, przeprowadziła konkurs wiedzy o życiu i twórczości pisarza. Zabawnym elementem imprezy była parada postaci z powieści Sienkiewicza. Uczniowie dali upust swym pomysłom, tworząc ciekawe i barwne kreacje. Poważnym akcentem spotkania było głośne czytanie wybranych fragmentów „Trylogii”. Pokaz zekranizowanych powieści pisarza zakończył jedno z ważniejszych wydarzeń kulturalnych w szkole, jakim była – ”Noc z Sienkiewiczem”.

Author: admin