SŁOMEK KŁAPOUSZEK i tradycje Bożego Narodzenia

W ramach Gminnego Projektu „Mały Miś i tradycje Bożego Narodzenia” 2 grudnia SŁOMEK KŁAPOUSZEK  asystował przy wykonaniu i ubieraniu ekologicznej choinki, swoją obecnością pomagał dzieciom w wyborze bombek, łańcuchów i świecidełek, które miały znaleźć się na choince. Ubieranie choinki sprawiło dzieciom i misiowi wiele radości, na twarzach dzieci promieniał uśmiech i wesołe minki, a miś też był  szczęśliwy, że mógł być wśród dzieci i patrzeć jak strojnisia choinka zmieniała się z każdą chwilą. Gdy choinka była gotowa wszystkie dzieci i miś SŁOMEK KŁAPOUSZEK  usiadły przy niej i wysłuchały wiersza Marii Terlikowskiej „Zaczarowana choinka”.

Wcześniejsze wspólne strojenie choinki wprowadziło dzieci w nastrój oczekiwania i spotkania z Mikołajem.  Spotkanie z Mikołajem odbyło się 6 grudnia. Dzieci wprowadzone w świąteczny nastrój wspólnie z misiem Słomkiem Kłapouszkiem przystąpiły do ozdabiania sali symbolami świątecznymi. W małych zespołach wykonały choinki, ponadto każde dziecko wykonało Kartę świąteczną z motywem „Świątecznego misia”, kartka ta będzie ozdabiała świąteczny dom i przypominała dzieciom o Słomku Kłapouszku, który czeka na nich w przedszkolu.

 

 

Author: admin