Spotkanie wigilijne w przedszkolu

Święta Bożego Narodzenia w polskiej kulturze to najpiękniejsze, najcieplejsze i rodzinne święta. Dlatego już na początku grudnia czuć, słychać i widać świąteczne przygotowania.  W przedszkolu przygotowania te również miały miejsce. Oprócz porządków, dekoracji sali, ubierania choinki, nasze dzieci ćwiczyły przed zbliżającym się spotkaniem wigilijnym, ucząc się kolęd  i pastorałek.

Dnia 20.12.16 dzieci w przebraniach aniołków i pastuszków przywitały zebranych gości. „Jasełka” w wykonaniu grupy „0” przybliżyły historię narodzin Jezusa. Zaśpiewane kolędy i pastorałki w wykonaniu wszystkich grup wprowadziły rodziców w świąteczny nastrój. Tego dnia również przedszkolakom towarzyszyli: Miś Łatuś, Mioduś i Słomek Kłapouszek- przyjaciele z gminnego projektu.

Następnie nadeszła pora wspólnego składania życzeń i dzielenia się opłatkiem. Ta chwila była bardzo uroczysta, nawet dzieci starały się zachować powagę i nastrój tej chwili. Pani Dyrektor oraz rodzice zaprosili wszystkich gości do wspólnego wigilijnego stołu. Dzieci z chęcią częstowały się potrawami wigilijnymi i smakołykami przygotowanymi przez mamy z Rady Rodziców.

Nasze przedszkole nadaje wielką rangę kultywowaniu tradycyjnych obrzędów związanych ze Świętami Bożego Narodzenia. Jest to nie tylko wystawianie jasełek, kolędowanie, ale także wykonywanie ozdób świątecznych, ubieranie choinki w grupach. W przygotowania Wigilii w domu czy przedszkolu włączają się nawet najmłodsze dzieci. Zobacz zdjęcia..

 

Author: admin