Ratujemy i uczymy ratować

W czasie kiedy szóstoklasiści łamali sobie głowy nad zadaniami na sprawdzianie , uczniowie klas IV i V  wzięli udział w zajęciach z udzielania pierwszej pomocy. W ramach programu ,,Ratujemy i Uczymy Ratować” młodzież w łatwy i przystępny sposób zdobywała podstawową wiedzę teoretyczną i praktyczną niezbędną do prawidłowego działania w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia .Po obejrzeniu filmu instruktażowego odbyły  się zajęcia praktyczne przeprowadzone przez p. Barbarę Domańską, podczas których uczniowie nabywali umiejętności z zakresu udzielania  pomocy zanim przyjedzie fachowa pomoc medyczna. Ćwiczenia dotyczyły następujących treści z zakresu:

-bezpieczeństwa,

-sprawdzenia przytomności,

-wzywania pomocy,

-sprawdzania oddechu,

-układania poszkodowanego w pozycji bocznej,

-wykonywania ,,oddechów ratowniczych” na manekinie,

-uciskania klatki piersiowej na manekinie,

-znajomości wszystkich czynności, które składają się na ,,łańcuch przeżycia”.

Przeprowadzone zajęcia dały młodym ludziom możliwość nauczenia się pomocy przedmedycznej  oraz służyły zwróceniu uwagi na drugiego człowieka.

 

[Best_Wordpress_Gallery id=”26″ gal_title=”ratujmy”]

Author: admin