Dni skupienia w Kodniu

 

Po raz trzeci młodzież gimnazjalna  naszej szkoły w piątek i sobotę 17 i  18 lutego odbyła dni skupienia w Kodniu, które organizuje rodzina zakonna Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej dla katolickiej młodzieży męskiej, studentów, uczniów szkół średnich i gimnazjalnych. Dzięki pomysłowości  organizatora  pobytu-Ojca Krzysztofa, dni skupienia to okazja do modlitwy, spowiedzi, zabawy, pożytecznej pracy, filmu i sportu. To realizacja  programu wypełnionego różnorodnymi działaniami dostarczającymi uczestnikom wielu niezapomnianych przeżyć duchowych i estetycznych. Podczas pobytu młodzież  w ciszy i skupieniu miała możliwość refleksji nad swoim życiem, wyborem drogi  życiowej, na podjęcie decyzji o bieżących zmianach na lepsze. Dni skupienia to także okoliczność, by poznać życie zakonne, zgłębić charyzmat jakim żyją Misjonarze Oblaci i siostry  zakonne. Niezapomnianych przeżyć dostarczyły młodzieży refleksje młodych diakonów o wyborze swej drogi życiowej oraz spotkanie  dziewcząt  z siostrą Frańciszką w klauzulowym Klasztorze Sióstr Karmelitanek Bosych pw. Najświętszej Rodziny. Dużą atrakcją dla uczniów, możliwością integracji, nawiązaniem nowych znajomości był wspólny pobyt z doroślejszą, poważną  młodzieżą z tzw. „powołaniówki”, odbywającą w Kodniu cykliczne dni skupienia. Obserwując  naszą młodzież, dostrzega się jej poprawną, dojrzałą  postawę podczas wspólnych modlitw, zaangażowanie podczas liturgii, kreatywność podczas zabaw, śpiewu  i innych zajęć oraz młodzieńczą beztroskę podczas całonocnego „czuwania „ w klasztornym hoteliku. Za organizację wyjazdu, wszelkie starania młodzież składa serdeczne podziękowania katechetce P. Urszuli Domańskiej wraz z prośbą o organizację następnych wyjazdów oraz  podziękowania dla anonimowego Sponsora podróży.

Author: admin