Pasowanie na czytelnika

W środę 13 kwietnia 2016r. najmłodsi uczniowie klas I a i I b naszej szkoły ubrani są w strój galowy zostali uroczyście przyjęci w poczet czytelników Biblioteki Szkolnej. Na uroczystość zaproszeni zostali koledzy i koleżanki z klas II i III wraz z wychowawcami oraz dyrekcja szkoły. Z częścią artystyczną  pt. „Książka przed sądem” wystąpili uczniowie z klasy V. Nowi czytelnicy złożyli przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki. Potem pani dyrektor wszystkich pasowała  na czytelników. Na pamiątkę tego wydarzenia każde dziecko otrzymało okolicznościowy dyplom. Mamy nadzieję, że od tej pory każdy pierwszak będzie często odwiedzał bibliotekę i rozbudzi w sobie potrzebę czytania oraz poznawania nowych bohaterów. Uroczystość przygotowała  pani  bibliotekarka  Małgorzata Miernicka.

 

Author: admin