Spotkanie z dietetykiem

Dnia 25 kwietnia naszą szkołę odwiedził dietetyk z centrum dietetycznego Natur House w Łukowie. Pani dietetyczka opowiedziała uczniom, jak należy zdrowo się odżywiać.

[Best_Wordpress_Gallery id=”28″ gal_title=”Spotkanie z dietetykiem”]

Zaprezentowała i omówiła piramidę zdrowego żywienia, opowiedziała co jeść, aby dobrze się uczyć. Potwierdziła, że najważniejszym posiłkiem jest śniadanie, które daje nam siłę  na pierwsze godziny lekcyjne. Zachęcała uczniów do picia wody, która jako jedyna jest zdrowym napojem. Dużą uwagę pani zwracała również  na aktywność fizyczną oraz na to, jak przekłada się ona na spalanie naszych kalorii. Aerobik, jazda na rowerze, pływanie, wolny bieg czy chodzenie są równie ważne jak zdrowe odżywianie i ściśle łączą się ze sobą. Uczniowie z  zainteresowaniem słuchali i zapamiętywali to co dla nich powinno być ważne w codziennych posiłkach.

Author: admin