225 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja

Archiwum

2 maja w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia upamiętniająca dzień uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Uczniowie klasy I gimnazjum pod kierunkiem p. Agnieszki Powalskiej oraz p. Katarzyny Sujki przygotowali montaż słowno – muzyczny, który przypomniał społeczności szkolnej o tym niezwykle ważnym wydarzeniu historycznym. Wszyscy mogli podziwiać talenty recytatorskie młodzieży oraz wysłuchać pieśni patriotycznych w wykonaniu uczniów klasy V . Na zakończenie apelu Sylwia Lach  zaśpiewała piosenkę z repertuaru Marty Bizoń pt. ,,Taki kraj „. Muzyczną oprawę uroczystości przygotował p. Jan Walo. Wszystko to odbyło się na tle dekoracji w barwach narodowych.