Jak najwięcej osób czytających wspólnie Sienkiewicza

W dniu 05.05.2016 r. o godz. 10.00 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskiej  akcji ustanowienia rekordu Polski w kategorii ,, Jak najwięcej osób czytających wspólnie  Sienkiewicza”.

[Best_Wordpress_Gallery id=”30″ gal_title=”Sienkiewicz”]
108 osób wspólnie czytało chórem fragment ,, Potopu”  H. Sienkiewicza. Następnie 67 chętnych uczniów czytało indywidualnie na głos trzy krótkie utworu ,, Legenda żeglarska”,  ,,Bajka”,  ,, Dwie łąki”. Organizatorem akcji było Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej. Zorganizowano ją w Roku Henryka Sienkiewicza, w ramach obchodów 170 rocznicy urodzin Noblisty, 100 rocznicy Jego śmierci oraz 50-lecia powstania Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej. Uroczystość ta propagowała czytelnictwo i twórczość Henryka Sienkiewicza, uaktywniła dzieci i młodzież do czynnego udziału w akcji kulturalno- oświatowej.

Szkolny koordynator akcji:

                                                                                                                    Małgorzata Miernicka

Author: admin