Dzień Kobiet

Zgodnie z tradycją – 08 marca w naszej szkole miał świąteczny i wesoły charakter. Wszystkie dziewczynki  zostały obdarowane przez chłopców prezentami i kwiatami. Uczniowie klasy II gimnazjum zapewnili artystyczną oprawę święta. Wraz ze swym pomysłowym i pracowitym wychowawcą przygotowali humorystyczne przedstawienie, przypominając  gromadzie  rozbawionych widzów ciekawą  i skomplikowaną osobowość kobiety. Satyryczne scenki przedstawiały białogłowy począwszy od rajskiej Ewy, poprzez czasy prehistoryczne, starożytne do współczesnych. Wyeksponowano postać wiernej Penelopy czekającej na ukochanego Odysa, jej  zalotników oraz postać podstępnej księżniczki czyhającej w wieży na dzielnego rycerza. Z zabawnej historii wyłoniono cechy wrażliwiej, czułej, wiernej, pracowitej, ale i podstępnej, przebiegłej kobiety, uświadamiając stare, jak świat przekonanie zawarte w tytule przedstawienia: z kobietami źle, ale bez nich jeszcze gorzej!!

Author: admin