Gimnazjaliści w czarnych okularach…

W poniedziałek 13 marca na godzinie wychowawczej w klasach gimnazjalnych odbyły się warsztaty w zakresie Programu Profilaktyki Uzależnień przeprowadzone przez P. Barbarę Baran – pracownika Sanepidu w Łukowe. W zajęciach wykorzystano czarne okulary symulujące stan po spożyciu substancji psychoaktywnych. Użyte przez instruktora podczas wielu ćwiczeń okulary tworzą realistyczne wrażenie zawrotów głowy, zmniejszają koordynację wzrokowo-ruchową i ograniczają zdolności motoryczne. Uczniowie mieli okazję osobiście doświadczyć tych reakcji. które wywoływały częstokroć salwy śmiechu, ale na pewno skłaniały młodzież do poważnych refleksji i przemyśleń, a taki był zamysł organizatora warsztatów P. Mariusz Ciołka.