Akademia Integracji w Zespole Szkół w Tuchowiczu

 

Dnia 13.05.2016r. w Zespole Szkół w Tuchowiczu gościliśmy członków Fundacji Akademii Integracji –  członków kadry narodowej, wielokrotnych medalistów paraolimpijskich, Mistrzów Świata i Europy w szermierce.

Podczas prezentacji dzieci i młodzież poznała na czym polega szermierka na wózkach oraz miała okazję samodzielnie zawalczyć na wózkach wczuwając się w rolę osób niepełnosprawnych.

aaa

Członkowie Akademii Integracji przekazali uczniom informacje oparte na problemach i zagadnieniach związanych z życiem, aktywnością i rolą społeczną osób niepełnosprawnych, ze szczególnym naciskiem na pracę, edukację i sport.

Podczas spotkania dzieci dowiedziały się, jak eliminować niebezpieczne sytuacje ze swojego życia i jak im zapobiegać. Uczniowie poznali osoby niepełnosprawne jako osoby ambitne i samodzielne, dążące do spełnienia swych marzeń, osiągające wybitne sukcesy dzięki ciężkiej. Dla wszystkich uczestników była to lekcja tolerancji, integracji, nauki o drugim człowieku.

Organizator: Joanna Smyk

Filmy  Zdjęcia

Author: admin