GOŚĆ W PRZEDSZKOLU – RATOWNIK MEDYCZNY

Kilka dni temu w przedszkolu gościł Pan Rafał Zalewski, tata czteroletniej Lenki z grupy PSZCZÓŁEK. To kolejny rodzic, który odwiedził nasze przedszkole w celu przedstawienia swojej pracy. Podczas tego spotkania dzieci miały okazję wysłuchać informacji na temat zasad udzielania pierwszej pomocy. Przedszkolaki uczyły się, w jaki sposób można komuś pomóc zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe i jak należy sprawdzać przytomność poszkodowanej osoby, w jaki sposób wezwać pomoc. Wielkim przeżyciem dla dzieci były ćwiczenia na fantomie, maluchy z pomocą pana Rafała uciskały klatkę piersiową. W trakcie prowadzonych warsztatów dzieci obserwowały, w jaki sposób należy prawidłowo wykonać opatrunek medyczny, zapoznały się z dostępnymi środkami opatrunkowymi. Uwagę dzieci skupił sprzęt zgromadzony w walizce ratownika tj. stetoskop, defibrylator, maseczka do sztucznego oddychania, maseczka tlenowa, opatrunki. Celem warsztatów prowadzonych przez wykwalifikowanego Ratownika Medycznego było przygotowanie przedszkolaków do wykonywania prostych czynności udzielania pierwszej pomocy oraz prawidłowego zachowania się w czasie wypadku, w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia.

 

Author: admin