Jaselkowe koledowanie

We wtorek 22 grudnia przez szklany dach naszej szkoły mocno świeciło słońce. Cała uczniowska i przedszkolna brać zebrała się, by uczestniczyć przy choince w jasełkowym kolędowaniu. Na wstępie uroczystości Pani Dyrektor przekazała świąteczne życzenia oraz podziękowania wszystkim ofiarodawcom i wolontariuszom za ofiarny udział w przedświątecznych akcjach charytatywnych. Cytując słowa utworu S. Sojki: ”Na miły Bóg życie nie po to jest, by brać, życie nie po to jest, by bezczynnie trwać. I aby żyć, siebie samego trzeba dać”, skłoniła zebranych do refleksji. W magię świąt wprowadzili nas barwnie prezentujący się na szkolnej scenie, aniołowie, pastuszkowie, królowie i inni bohaterowie zebrani przy betlejemskim żłobie. W role te z ogromnym zaangażowaniem wcielili się uczniowie klasy III, przedstawiając historię Bożego Narodzenia, zawierającą wiele mądrych pouczeń i wskazówek, ułatwiających życie. Uroczystości towarzyszyło wspólne, radosne kolędowanie. Nad przebiegiem uroczystości czuwała Pani U. Domańska. Pięknie zaprezentował się także świąteczny chór pod kierunkiem Pana J. Walo, w którym dominowali utalentowani muzycznie uczniowie klasy V. Po mistrzowsku wykonana pastorałka :”Jest taki dzień bardzo ciepły, choć grudniowy, dzień zwykły dzień, w którym nikną wszystkie spory ……..”była dopełnieniem wigilii klasowych, podczas których w atmosferze ciepłych, szczerych życzeń, dzielono się opłatkiem , gdzie królowały tradycyjne racuchy z makiem. W świątecznym nastroju rozstaliśmy się, by z optymizmem rozpocząć zajęcia w nowym 2016 roku. Do Siego Roku!!!

Author: admin