GMINA STANIN CZYTA MAŁEMU MISIOWI- PODSUMOWANIE PROJEKTU

„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła.” – to słowa wybitnej polskiej poetki, laureatki literackiej nagrody Nobla – Pani Wisławy Szymborskiej.

W Szkole Podstawowej w Sarnowie dnia 03.06.17 odbyło się uroczyste podsumowanie projektu „Gmina Stanin czyta Małemu misiowi” realizowanego w ramach Międzynarodowego projektu „Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury”, którego autorką jest Aneta Konefał – dyrektor Przedszkola Publicznego Nr 1 w Kolbuszowej. Głównym celem projektu jest rozwijanie czytelnictwa oraz współpraca między przedszkolami.
W projekcie „Gmina Stanin czyta Małemu Misiowi” wzięło udział kilka placówek z terenu naszej gminy w tym nasze przedszkole. Koordynatorem projektu na terenie Gminy Stanin była Katarzyna Filip nauczyciel SP w Sarnowie. Honorowy patronat nad projektem objął Wójt Gminy Stanin – Krzysztof Kazana.
Podczas projektu zorganizowany był Gminny Konkurs Plastyczny „Mój Przyjaciel miś”. Z naszej placówki przekazano po kilka prac z każdej grupy. Cieszymy się, że nasze dzieci i ich samodzielnie wykonane prace zostały docenione w tak piękny sposób,  a mianowicie zajęciem I i II zaszczytnych miejsc. Było to dla nas wszystkich miłym doświadczeniem. W ramach projektu nawiązałyśmy współpracę z innymi placówkami i najważniejsze zaszczepiłyśmy w rodzicach i dzieciach pasję do czytania książek. Z rąk Pana Wójta zostały przekazane podziękowania dla wszystkich nauczycieli oraz księgi zaczarowanych bajek.

Kategoria I – dzieci 3-4 letnie:
I miejsce – Julia Kuryła
II miejsce – Oliwia Gajda

Kategoria II – dzieci 5-6 letnie:
I miejsce – Zofia Kazana , Łucja Dębczak

Author: admin