Wizyta w Centrum Nauki Kopernika

9 grudnia 2015 r. uczniowie klas III-V uczestniczyli w wycieczce do Warszawy. Pierwsze kroki w stolicy skierowali do Centrum Nauki Kopernik. W czasie wizyty uczniowie odwiedzili stałe wystawy. Poznali interaktywne eksponaty, które wyjaśniały im wiele trudnych zjawisk, pozwoliły utrwalić wiedzę i rozwinąć zainteresowania z wielu dziedzin. Największym zainteresowaniem cieszyła się wystawa luster, Teatr Wysokich Napięć oraz Teatr Robotyczny. Dzięki magicznym lustrom uczniowie mogli spojrzeć na siebie z różnych perspektyw, mieli możliwość poznać prawa rządzące Wszechświatem, podstawą którego jest symetria. W czasie spektaklu w Teatrze Wysokich Napięć obserwowali zjawiska akustyczne i obrazy powstające podczas wyładowań atmosferycznych. W Teatrze Robotycznym z zainteresowani obserwowali przedstawienie z udziałem „mechanicznych aktorów”, którzy objaśniali zjawiska dotyczące wielowymiarowości. Kilkugodzinna wizyta w „Koperniku” na pewno na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników wycieczki. Drugą atrakcją wyjazdu było Muzeum Narodowe. Tu uczniowie wzięli udział w dwóch lekcjach muzealnych, realizując tematy:” Świat mitów ” i „Królowie Polski”. Podczas zajęć dzieci utrwalały wiadomości o starożytnej Grecji i Rzymie, poznały nowe opowieści o bogach i herosach. Z wielkim zainteresowaniem wsłuchiwały się w legendy i fakty związane z panowaniem legendarnych polskich władców. Podczas wizyty muzealnej uczniowie z zachwytem obserwowali bogatą ekspozycję najwybitniejszych dzieł. Zmęczeni, ale pełni wrażeń wieczorem wrócili do Tuchowicza.

Author: admin