Obchody 100-Lecia Odzyskania Niepodległości

W niedzielę 11 listopada 2018 r. uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami wzięli udział w środowiskowych obchodach 100-lecia odzyskania niepodległości. Organizatorem  uroczystości  i  imprez towarzyszących był wójt gminy Stanin p. Krzysztof Kazana. Uroczystość rozpoczął przemarsz uczestników z miejsca  zbiórki  przed szkołą  do miejscowego kościoła parafialnego w honorowej asyście ułanów na koniach, przy wtórze parafialnej orkiestry dętej.  We wspólnym marszu uczestniczyły poczty sztandarowe, przedstawiciele władz samorządowych, organizacji kombatanckich, politycznych, jednostki OSP oraz mieszkańcy gminy Stanin. W kościele odprawiona została msza święta w intencji Ojczyzny, której rozpoczęcie poprzedził gromko odśpiewany „Mazurek Dąbrowskiego” w ramach ogólnopolskiej akcji „Niepodległa do hymnu”. Po mszy wygłoszono okolicznościowe przemówienie, delegacje złożyły kwiaty pod pomnikiem bohaterów I wojny światowej. Dalsza część obchodów odbyła się na szkolnym boisku. Atrakcją imprezy były ułańskie pokazy z wykorzystaniem białej broni i lancy, zaprezentowane przez ułanów z 7 Pułku Ułanów Lubelskich i 10 Pułku Ułanów Litewskich, występ artystów scen lubelskich, ognisko z kiełbaskami i wojskowa grochówka. Miłym akcentem było uhonorowanie przez władze gminne  zasłużonych dla małej Ojczyzny. Imprezie towarzyszył radosny nastrój, piękna, słoneczna, jesienna pogoda oraz ciepło wspólnego, środowiskowego ogniska.

Zdjęcia

Niepodległość

Filmik dzięki uprzejmości Pana Jana Walo

Opublikowany przez Zespół Szkół w Tuchowiczu Wtorek, 13 listopada 2018

Author: admin