„Ciernie władzy”

W  piątek 16 listopada młodzież klasy VIII i kl. III gimnazjum, dzięki inicjatywie p. Anny Skwarek  uczestniczyła w spektaklu teatralnym wystawionym przez alumnów  III roku Wyższego Seminarium Duchownego diecezji siedleckiej w Nowym Opolu. Widowisko teatralne pt. ” Ciernie władzy” w swej wymownej  treści ukazało nieustanną walkę człowieka dobra ze złem, skutki  łamania obowiązujących zasad, pokusę władzy  i  przywilejów, rezygnację z ideałów, przyjaźni, dominację, poniżanie, obłudę, fałsz oraz rolę wiary w życiu człowieka. Myśl przewodnia dramatu, to wszelkie zakusy daleko sięgającego zła, zwodzenie współczesnego człowieka  w imię  pozornej wolności, które przekazane w sugestywny sposób przez młodych adeptów sztuki teatralnej, na pewno  skłonią  do refleksji naszą młodzież. Zaletą wizyty, dzięki uprzejmości alumna Marcina była także możliwość zwiedzenia seminarium, sal wykładowych. Wyjazd należy udanych, gdyż dostarczył uczestnikom wielu przyjemnych, pożytecznych i niezapomnianych wrażeń.

Author: admin