Wycieczka absolwentów gimnazjum i szkoły podstawowej na Mazury

W dniach 22-24 maja uczniowie klasy III gimnazjum i kl. VIII oraz nieliczni uczniowie z kl. VII  odbyli wycieczkę na Mazury. Wspólny wyjazd  był  dla uczestników szczególnym wydarzeniem  kończącym etap wieloletniej edukacji w naszej szkole. Pobyt  w samym sercu Mazur obfitował w wiele atrakcji, dostarczając moc niezapomnianych przeżyć i miłych wrażeń. Wizyta w Gierłoży zapewniła uczestnikom dawkę wiedzy historycznej i wielu emocji związanych z postacią Hitlera i jego ludobójczym, wojennym planem. Pobyt Reszlu, to okazja do pokonania wielopoziomowej wieży w miejscowym kościele, obserwacja przepięknego o tej porze roku krajobrazu Warmii i Mazur  z  majestatycznym zamkiem biskupim wkomponowanym w pejzaż tego malowniczego miasteczka. Niezwykły  koncert na wyjątkowych  organach w Świętej Lipce – tutejszej Częstochowie, to prawdziwa  uczta dla duszy i ciała. Pobyt w Mikołajkach dostarczył uczniom kolejnej dawki wrażeń podczas  pokonywania  szlaku  turystycznego według opracowanego szyfru. Plan wycieczki zakładał zmaganie się z siłami natury, poznanie zasad żeglarstwa, pokonanie strachu, zdobycie umiejętności   na kajakowym szlaku. Dzięki przychylności natury i pięknej  pogody wszystkie działania zrealizowano w 100-u procentach. Rzeka Krutynia i jej malownicza okolica zwana Polską Amazonią  to obrazy, które na trwale  zostaną w pamięci wszystkich śmiałków. Kropką nad „i” podczas wyprawy była wizyta w Galindii – plemiennej osadzie ludów, które niegdyś zamieszkiwały  tutejsze okolice położone nad jeziorem Bełdany. Przepięknym miasteczkiem rozpostartym nad jeziorami był niezapomniany Ryn – miejsce naszego postoju i noclegowania. Wycieczka była super pomysłem na wspólne spędzenie ostatnich, w tym składzie chwil w przepięknej aurze, jaką zapewniają cudne Mazury.

Author: admin