Z wizytą w STOLICY

9 lutego 2016 r. po raz drugi odbyła się wycieczka do Warszawy zorganizowana przez p. Barbarę Domańską. Tym razem uczestniczyli w niej uczniowie klasy VI i gimnazjum .
Na początku odwiedzili Centrum Nauki Kopernik .W czasie pobytu zwiedzili wystawy stałe ,gdzie mogli utrwalić zdobytą wiedzę i rozwijać swoje zainteresowania z wielu dziedzin . Uczestniczyli też w spektaklu w Teatrze Robotycznym podczas , którego aktorzy zamknięci w mechanicznych ciałach objaśniali zjawisko wymiarowości . Dużo wrażeń dostarczył także Teatr Wysokich Napięć. Mimo , że wszyscy znaleźli się w bezpiecznej klatce Faradaya ,to mogli poczuć napięcie na każdym kroku . Wśród odgłosów wyładowań atmosferycznych można było dostrzec kule i rury wypełnione barwnymi zygzakami i piorunami . Podczas , gdy jedni zgłębiali tajemnice prądu ,grupa kilkunastu gimnazjalistów wzięła udział w zajęciach laboratorium fizycznego. Tam pod kierunkiem specjalistów przeprowadzali fascynujące eksperymenty z wykorzystaniem kamer termowizyjnych .
Z ,,Kopernika” uczestnicy wycieczki udali się następnie do teatru Buffo ,gdzie obejrzeli zainspirowany dramatem Szekspira musical pt. ,,Romeo i Julia”. Oryginalna muzyka Janusza Stokłosty, wspaniała gra aktorska , taniec pełen ekspresji oraz tematyka spektaklu dotycząca współczesnych problemów świata dorosłych i młodzieży dostarczyła wielu wrażeń artystycznych . Zmęczeni , ale zadowoleni uczniowie wrócili w objęcia stęsknionych rodziców .

[Best_Wordpress_Gallery id=”13″ gal_title=”wycieczka do Centrum Kopernika”]

Author: admin