8 marca

                         DZIEŃ KOBIET W NASZEJ SZKOLE

                     Ósmego marca, marcowy wiatr

                      z odświętną miną do miasta wpadł.

                      Wpadł do kwiaciarni przed ósmą tuż

                      i kupił bukiet z tysiącem róż.

                      I na przystanku przystanął wiatr

                      i każdej pani podawał kwiat.

Ten piękny wierszyk recytowany przez dzieci na akademiach szkolnych może przywołać wspomnienia Paniom sprzed wielu lat.  Bo jest tylko jeden dzień w roku,  kiedy kobiety mogą poczuć się wyjątkowo. Jest to 8 marca, czyli Dzień Kobiet. Z tej okazji uczniowie klasy pierwszej gimnazjum wspólnie z panem Mariuszem Ciołkiem przygotowali pełne humoru przedstawienie pt.  „Gadanie na ekranie”.    Na wizji programu telewizyjnego, prowadzący (Wiktoria  i Wojtek) wdali się w spór, jaki toczą między sobą obrońcy praw kobiet i zwolennicy teorii roli mężczyzny w świecie. Wybitna specjalistka z zakresu ,,kobietologii” i znany ,,męski szowinista” odnieśli się do tego problemu,  jakże  żywego i aktualnego do dziś. Spór, który prowadzili zaproszeni goście do studia, przeplatany był scenkami z codziennego życia kobiet. Rozstrzygnąć go mogli wszyscy widzowie, którzy mieli możliwość wyrażenia swojego zdania po programie. Występ został nagrodzony gromkimi brawami, szczególnie udział w programie pana Mariusza Ciołka, który wcielił się w rolę Gieniusia. Chłopcy z każdej klasy pamiętali także o swoich koleżankach. W tym uroczystym dniu można było usłyszeć głośne „Sto lat”, do którego dołączono życzenia, drobne upominki, kwiaty oraz słodkie poczęstunki. Panowie z Grona Pedagogicznego przygotowali dla wszystkich Pań ze szkoły piękny i smaczny tort, który możemy obejrzeć na zdjęciach . Dziękujemy za życzenia i pamięć wszystkim mężczyznom, tym dużym i tym małym. Postarajcie się, aby Dzień Kobiet trwał cały rok i nie skończył się tak, jak w poniższym wierszyku.

                        Zero mycia, zero prania

                        zero szycia, gotowania.

                        Dziś Dzień  Kobiet, drogie panie,

                        tysiąc kwiatów na śniadanie.

                        A od jutra do roboty,

                       resztę dni świętują chłopy!!!

[Best_Wordpress_Gallery id=”17″ gal_title=”8 marca”]

Author: admin

1 thought on “8 marca

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *