Wycieczka do Łukowa klas pierwszych

08 czerwca 2016 roku odbyła się wycieczka do Łukowa, w której uczestniczyli uczniowie klas pierwszych pod opieką p. A. Kisiel i p. K. Stachniak.

W programie wycieczki przewidziany był film animowany pt. „Dzielny kogut Maniek”, zwiedzanie Urzędu Pocztowego oraz Muzeum Regionalnego w Łukowie.

Po dotarciu do kina, zakupieniu popcornu i zajęciu miejsc  dzieci z zaciekawieniem obejrzały animację o przygodach koguta, który musiał odnaleźć w sobie bohatera, żeby uratować przed bankructwem rodzinne gospodarstwo. Wiele zabawnych akcji i humorystycznych wątków wywołały na twarzach dzieci uśmiech i niezapomniane przeżycia.

Następnym punktem programu wycieczki było zwiedzanie budynku Urzędu Pocztowego. Uczniowie mieli okazję przyjrzeć się pracy urzędników pocztowych, poznać zakres usług  oraz zadań jakie spełnia poczta.

Kolejnym miejscem zwiedzania było Muzeum Regionalne. Uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali informacji pani przewodnik na temat wystaw: ,,W polu i zagrodzie” , ,,Nie tylko miód”, ,,Łukowskie Amonity”, ,,Bogurodzica, Królowa Matka”, ,,Huta Dąbrowa- kolebką przemysłu szklarskiego w powiecie łukowskim”. Najciekawsza dla dzieci okazała się ekspozycja strojów ludowych, przedmiotów codziennego użytku, tkanin i wyposażenia domostw, gdzie  zadawali wiele pytań pani przewodnik.

Udział w wycieczce był dla dzieci aktywną i atrakcyjną formą zdobywania wiedzy na temat kultury regionu, funkcjonowania miejsc użyteczności publicznej, odbioru sztuki filmowej oraz kształtowania nawyku właściwego zachowania się w miejscach publicznych.

Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *