Biwak najmłodszych

3 czerwca  w naszej szkole odbył się biwak  zorganizowany przez wychowawczynie klasy II a i III-ej. Spotkanie rozpoczęło się wspólnymi zabawami integrującymi grupę. Wszyscy uczniowie chętnie brali udział w konkursach i grach prowadzonych  na sali gimnastycznej.

   Po dwugodzinnych wyczerpujących  zmaganiach wszyscy przenieśli się na plac zabaw, aby  pooddychać świeżym powietrzem i nabrać sił do wieczornych harców.   Następnym punktem programu było ognisko z pieczeniem kiełbasek. Najedzeni  do syta, po wspólnych śpiewach i zabawach wszyscy wrócili do szkoły, aby  dalej uczestniczyć w zabawach drużynowych. Wieczór rozpoczął się dyskoteką, na której uczniowie mogli  wykazać się poczuciem rytmu oraz pokazem pięknych figur tanecznych. Następnie chłopcy  rozegrali mecz w piłkę nożną, a  dziewczynki bawiły się w: ,,Kalambury”, ,,Skojarzenia” oraz rozwiązywały zagadki i rebusy. Potem nastąpiła zmiana. Dziewczęta mogły pobiegać za piłką, a chłopcy odpoczywali podczas zabaw w   ,,Zgaduj –zgadulę” i ,, Państwa miasta ”.  Była już późna pora, ale nikt nie odczuwał zmęczenia  i nie myślał o spaniu. Wszyscy wesoło bawili się w przeróżne zabawy prowadzone zarówno przez panie jak i przez uczniów.   Około godziny drugiej w nocy, po szybkiej toalecie uczniowie wskoczyli we własne śpiwory i ułożyli się do snu.    Odpoczynek był bardzo krótki, ponieważ około godziny siódmej pierwsi rodzice przyjechali już po swoje pociechy. Niektórym trzeba było przerwać sen. Wszyscy opuszczali szkołę zmęczeni, ale bardzo zadowoleni i chętni na następny biwak.

Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *