Aktualności 

Walentynki 2018

W tym dniu wszyscy to wyznają Że chcą kochać i kochają ! 14 lutego 2018 roku, uczniowie naszej szkoły skoncentrowani byli na pisaniu liścików do wybranych osób. Zorganizowana przez panie Katarzynę Sujkę i Małgorzatę Lendzion „Walentynowa poczta” cieszyła się  dużym zainteresowaniem. W czasie przerw lekcyjnych młodzież szkolna z wielkim zaangażowaniem umieszczała swoje wpisy na  karteczkach i wrzucała do skrzynki, która stała na górnym holu. Czerwone serduszka otaczające walentynkową pocztę zachęcały do tego, aby w tym dniu wyrazić swoje uczucia i powiedzieć coś miłego osobom, które lubimy, kochamy i szanujemy. Uśmiech…

Read More
Aktualności 

KONCERT ZESPOŁU LIMBOS

15 lutego 2018 roku po raz kolejny gościliśmy w naszej szkole Grupę Muzyczną LIMBOS. W koncercie pod hasłem „Muzyczny Ekspres” artyści wykonali szereg znanych utworów z zakresu muzyki klasycznej oraz współczesnej – rozrywkowej. Ciekawe prowadzenie koncertu przez pana Wiesława Miadziółkę, atrakcyjny dobór utworów oraz współpraca muzyków z widownią, wprowadziły wszystkich w doskonały nastrój. Niezapomniane emocje oraz dobra zabawa świadczą o tym, że była to wspaniała lekcja muzyki na żywo. Z niecierpliwością czekamy na następną.

Read More
Aktualności 

PASOWANIE NA CZYTELNIKA

24 stycznia 2018 r. odbyło się pasowanie uczniów klasy pierwszej na czytelnika biblioteki szkolnej. Uroczystość rozpoczęła się krótką inscenizacją bajkową w wykonaniu starszych kolegów. Zanim jednak pierwszoklasiści złożyli przyrzeczenie musieli wykazać się wiedzą ze znajomości bajek i bajkowych postaci, z czym świetnie sobie poradzili. Po tym wprowadzeniu uczniowie złożyli uroczyste przyrzeczenie i zostali pasowani na czytelników naszej biblioteki.  

Read More
Aktualności 

POWIATOWY TURNIEJ HALOWEJ PIŁKI NOŻNEJ PT. „PIŁKARSKA KADRA CZEKA”

Dnia 20 stycznia  2018 roku w Zespole Szkół w Staninie odbyły się powiatowe zawody w piłce nożnej chłopców pod hasłem „Piłkarska Kadra Czeka”. Wśród nich znaleźli się uczniowie  ZS Tuchowicz. Po bardzo zaciętych meczach rozstrzygnięcie było bardzo korzystne dla naszych chłopaków, którzy zajęli II miejsce w  mocno obsadzonym turnieju.   Wyniki gier : Stanin – Tuchowicz (1:0) Tuchowicz– Radoryż Smolany (2:1) Tuchowicz – Zagoździe (6:0) Tuchowicz – Huta Dąbrowa (3:1) Ostateczna klasyfikacja: I miejsce – SP Stanin II miejsce – SP Tuchowicz III miejsce -SP Radoryż Smolany IV miejsce-  SP…

Read More
Aktualności 

Rekonstrukcja

24 stycznia 2018 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w pokazie historycznym grupy Rekonstrukto pt. „Ku niepodległej”. Był to specjalny program upamiętniający okres walki o wolność naszego narodu. Ta żywa lekcja historii i aktywne w niej uczestnictwo przybliżyło uczniom wiele faktów związanych z dążeniami Polaków do odzyskania niepodległości. Ponadto każdy miał możliwość dotknięcia, czy przymierzenia rekwizytów i obejrzenia kolekcji broni. Znaleźli się też chętni by ćwiczyć sztukę fechtunku, wcielając się w rolę żołnierza. Wspomnienia z tej lekcji uczniowie z pewnością zachowają na długo.

Read More
Aktualności 

Dzień Babci i Dziadka

W poniedziałek 22 stycznia odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka, na którą licznie przybyli dziadkowie uczniów klas I-III. Dzieci przygotowały dla nich przedstawienie jasełkowe, recytowały wiersze i śpiewały piosenki. Dziadkowie ze wzruszeniem przypatrywali się występom wnucząt, nagradzając ich gromkimi brawami. Na koniec uroczystości babcie i dziadkowie zostali obdarowani własnoręcznie wykonanymi laurkami i zaproszeni na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.  

Read More
Aktualności Przedszkole 

Jasełka w przedszkolu

Przedszkolaki wprowadziły wszystkich w atmosferę świąt Bożego Narodzenia. Przygotowały pod okiem swoich wychowawczyń Uroczyste Jasełka, do których bardzo  pilnie się przygotowywały. Przedstawienie było wyjątkowe. Mali aktorzy, we wspaniałych strojach prezentowali się doskonale na tle bożonarodzeniowej dekoracji – stajenki z Józefem, Maryją i Dzieciątkiem. Wszyscy ulegli magii występów przedszkolaków. Mali artyści z dużym przejęciem i zaangażowaniem wiernie odtwarzali swoje role. Po przedstawieniu wszyscy podzielili się opłatkiem składając sobie życzenia. Pani dyrektor Bożena Stępniewska- Szewczak życzyła wszystkim  obecnym zdrowych i spokojnych Świąt, spędzonych w rodzinnej atmosferze oraz pomyślności w Nowym Roku.

Read More