Bezpieczeństwo na FB (520 pobrań)
Organizatorem kampanii jest Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę we współpracy z Facebookiem. Kampanię objęła honorowym patronatem Pierwsza Dama Rzeczypospolitej Polskiej Agata Kornhauser-Duda.
https://www.edukacja.fdds.pl/
WIADOMOŚCI EDUNEWS.PL:
@ TRUDNY CZAS DOJRZEWANIA – JAK POMÓC NASTOLATKOM?
Nastolatki jednego dnia mogą doświadczać intensywnych i zupełnie przeciwstawnych uczuć: euforii i przygnębienia, poczucia przynależności do grupy rówieśniczej i poczucia wykluczenia z niej, entuzjazmu i zniechęcenia, brawury i lęku, wiary w siebie i zwątpienia we własne możliwości. Odczuwają silny stres, ponieważ brakuje im umiejętności potrzebnych do radzenia sobie z przytłaczającymi emocjami oraz nawiązywania satysfakcjonujących relacji (Artykuły).
@ KTO KOGO WYCHOWUJE…? (INSPIRACJE KORCZAKOWSKIE)
Porażki mogą być bardzo pomocne w uczeniu się. I w kształtowaniu empatii. „Bo zapomina wół jak cielęciem buł”[1]. Niedawno miałem okazję poczuć się jak student. Poniosłem porażkę, ale czegoś się nauczyłem. Czyli jednak sukces (Artykuły).
https://www.edunews.pl/system-
@ MODEL EDUKACJI MEDIALNEJ, INFORMACYJNEJ I CYFROWEJ
„Nowe technologie i media cyfrowe to nie tylko powszechny dostęp do informacji, coraz nowsze urządzenia i szybszy internet, ale także związane z nimi procesy komunikacyjne, społeczne oraz wybory – etyczne i życiowe. Na całym świecie wraz z ich rozwojem pojawiają się niespotykane wcześniej możliwości, ale i wyzwania w niemal wszystkich dziedzinach życia społecznego – w ogromnej mierze dotyczące edukacji, w tym całych systemów edukacyjnych. Sprostanie owym możliwościom i wyzwaniom wymaga przede wszystkim rozwijania świadomości i kompetencji u wszystkich, których one dotyczą, zwłaszcza u tych, którzy wpływają na świadomość i kompetencje innych. Do grupy tej należą bez wątpienia nauczycielki i nauczyciele oraz ci wszyscy, od których decyzji, na różnych szczeblach władzy, zależy kształt i jakość edukacji.” (Artykuły).
@ ROLA BŁĘDU W UCZENIU SIĘ
Nie ma wartościowego uczenia się bez popełniania błędu. Frank Wilczek polskiego pochodzenia fizyk, laureat nagrody Nobla, powiedział: „Jeśli nie popełniasz błędów, to znaczy, że nie pracujesz nad dostatecznie trudnymi problemami, a to jest już duży błąd”. (Artykuły).
https://www.edunews.pl/system-