Mistrz klawiatury – wyniki.

29 października odbył się konkurs na ” Mistrza klawiatury” w którym wzięło udział 14 uczniów z klas IV-VIII.
Głównym celem konkursu było sprawdzenie umiejętności szybkiego i jednocześnie bezbłędnego pisania prowadzącego w efekcie ćwiczeń do pisania bezwzrokowego. Przedmiotem oceny konkursowej była liczba znaków na minutę przy najwyższej bezbłędności.

Wynik brutto, to szybkość uderzeń na minutę, wynik netto, to wynik po uwzględnieniu błędów.

Konkurs przeprowadzono za pomocą aplikacji na
https://klawiaturowe-wyzwanie.pl/

Do zwycięzców w pierwszej kategorii wiekowej należą:

imię i nazwiskoPróba I
Brutto/Netto
Próba II
Brutto/Netto

Piotr Fornal kl. 462/6268/68III miejsce
Bartłomiej Stępniewski kl. 487/8775/55II miejsce
Magdalena Gryczka kl. 588/8891/81I miejsce
imię i nazwiskoPróba IPróba II
Filip Ziętara 6a157/157179/154miejsce II
Wiktoria Kopeć kl 7165/135155/130miejsce III
Miłosz Sadło kl 8207/147237/217miejsce I

Bardzo cieszy wysoki poziom opanowania klawiatury zaprezentowany przez uczestników oraz znaczne zainteresowanie eliminacjami konkursowymi. Należy również docenić trud tych uczestników zmagań konkursowych, którzy wyjątkowo rzetelnie i pracowicie przygotowywali się do rywalizacji. Sprawność w posługiwaniu się klawiaturą pozwoli na zaoszczędzenie wielu godzin spędzonych przy edycji prac pisanych komputerowo. Na profesjonalnym poziomie pisanie bezwzrokowe może być aż trzy razy szybsze niż pisanie ręczne. Właśnie takiej wysokiej sprawności życzymy wszystkim uczestnikom konkursu w przyszłości i zapraszamy do kolejnych, przyszłorocznych edycji konkursu.

Author: admin