WARSZTATY EDUKACYJNE

16 grudnia 2019 uczniowie klas V-VIII uczestniczyli w warsztatach edukacyjnych dotyczących zagadnień z zakresów fizyki, mechaniki, logiki i historii, prowadzonych według autorskiego projektu pana Pawła Kozerskiego.

W trakcie warsztatów wykorzystane zostały modele edukacyjne, bazujące na projektach Leonarda da Vinci.

Podczas warsztatów dzieci zapoznały się ze zjawiskami występującymi w otaczającym nas świecie. Największą zaletą warsztatów była możliwość poznawania świata nauki w sposób inspirujący, obrazowy, praktyczny i namacalny. Dzieci mogły samodzielnie dotykać i konstruować oraz świetnie się bawić. Nie zdawały sobie sprawy, kiedy zdobywały wiedzę, którą w przyszłości z pewnością wykorzystają. Uczniowie w trakcie warsztatów obcowali z projektami wielkich mistrzów – jeśli się uczyć, to tylko od najlepszych.

Podczas warsztatów dzieci zapoznały się np.: z działaniem łożyska, siły odśrodkowej, wiatromierza, zmechanizowanego młota, nadproża łukowego, mostu ratunkowego, zjawiska Peltiera, zjawiska Seebecka, zamkowej ściany obronnej, dźwigni, maszyn prostych, pracę podstawowych elementów elektronicznych ,działania siłownika, podstawy pneumatyki i hydrauliki, działania pantografu, poznały źródła energii oraz wielu innych.

Zajęcia tego rodzaju pozwalają odkrywać świat w sposób inspirujący, rozbudzają ciekawość do zdobywania wiedzy. Pozwalają zrozumieć, że istnieje wiele rozwiązań tego samego problemu. Nauka poprzez zabawę staje się przyjemnością.

Author: admin