Szanowni Rodzice


Dyrektor Zespołu Szkół w Tuchowiczu informuje, że zgodnie z decyzją Ministra Edukacji Narodowej od jutra z powodu zagrożenia zarażenia koronawirusem zawieszamy prowadzenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych, a od poniedziałku szkoła i przedszkole będą nieczynne do dnia 25.03.2020.
Jutro, kto z dzieci  nie ma z kim zostać w domu, jeśli jest zdrowy, może przyjść do przedszkola lub szkoły. Nauczyciele do piątku włącznie pozostają w gotowości do pracy.
Od poniedziałku – tj. 16.03.2020 szkoła do 25.03.2020 na pewno będzie nieczynna.
Proszę śledzić komunikaty ,facebooka szkolnego i informacje w dzienniku elektronicznym dotyczące dalszego funkcjonowania szkoły i przedszkola.  

Prosimy zadbać, aby dzieci pozostawały w domach i nie kontaktowały się bez potrzeby z innymi dziećmi i obcymi ludźmi spoza rodziny.
Informuję rodziców dzieci ,że:

Specustawa podpisana przez prezydenta Andrzeja Dudę 7 marca br. określa szczególne zasady postępowania w przypadku epidemii.

– Kilka zapisów dotyczy obszarów zainteresowania kierowanego przeze mnie resortu rodziny, pracy i polityki społecznej. To m.in. dodatkowe 14 dni na opiekę nad dzieckiem do lat 8. przysługujące w przypadku zamknięcia żłobka, przedszkola czy szkoły – mówi minister Marlena Maląg.

I tak w przypadku nieprzewidzianego zamknięcia żłobka, przedszkola, szkoły lub klubu dziecięcego specustawa przyznaje 14 dni na opiekę nad dzieckiem uczęszczającym do tych placówek w wieku do 8 lat – dodatkowy zasiłek opiekuńczy w wymiarze 14 dni. 

– Zasiłek przysługuje na równi matce i ojcu dziecka, ale nie wypłaca się go obojgu rodzicom,  jest to zasiłek przysługujący jednemu z pracujących rodziców, który podjął sprawowanie opieki – tłumaczy minister Marlena Maląg.

Wysokość dodatkowego zasiłku opiekuńczego to 80 proc. wynagrodzenia. Dodatkowy zasiłek opiekuńczy wypłacany jest na analogicznych zasadach jak dotychczas przyznawane zasiłki opiekuńcze z tytułu ubezpieczenia chorobowego.

Co zrobić, aby otrzymać zasiłek?

Należy złożyć oświadczenie o nieprzewidzianym zamknięciu żłobka (druku ZUS Z-15 A). Formularz obowiązuje zarówno gdy zasiłek opiekuńczy wypłaca płatnik, jak i gdy wypłaca go ZUS – dostępne są do pobrania na stronie ZUS-u. Co ważne, nie jest konieczne uzyskanie zwolnienia lekarskiego u lekarza.

.

Author: admin