PLASTICOLOGY – projekt eTwinning

PLASTICOLOGY

Zespół Szkół w Tuchowiczu przystąpił do projektu eTwinning o tematyce związanej z ochroną środowiska –  Plasticology. Projekt realizowany jest przy współpracy ze szkołami z Turcji i Portugalii.

Problem wszechobecnego plastiku odbija się w świecie coraz większym echem. Dochodzą do nas kolejne informacje z kraju i ze świata, że sytuacja jest coraz poważniejsza. Ekolodzy alarmują i nawołują do podjęcia radykalnych kroków w celu wprowadzenia zmian.

Szkoła odgrywa znacząca rolę w nauczaniu na temat sposobów minimalizacji zmian klimatycznych. Uczniowie dowiadują się tutaj o recyklingu, jednakże śmieci, zwłaszcza plastikowe, były segregowane w szkole stosunkowo od niedawna. Rola szkoły jest istotna w kształtowaniu postaw  w zakresie gospodarowania odpadami. Istnieje potrzeba podnoszenia poziomu edukacji i świadomości uczniów na temat odpadów z tworzyw sztucznych i ich efektywnego wykorzystania.

Ten projekt będzie realizowany początkowo na platformie eTwinning, z planem nawiązania przyszłej współpracy  w ramach projektu Erasmus +. Projekt Plasticology będzie koncentrował się na głębszym poznaniu wpływu tworzyw sztucznych na środowisko naturalne.

Pierwszym zadaniem wynikającym z projektu jest stworzenie loga projektu.  W związku z tym ogłaszamy konkurs na stworzenie grafiki cyfrowej przy użyciu narzędzi komputerowych.

Logo musi nawiązywać do tematyki związanej z ochroną środowiska oraz zawierać:

– logo eTwinning

– nazwę projektu – Plasticology

– dowolną grafikę komputerową

Koordynator projektu w Zespole Szkół w Tuchowiczu

Anna Skwarek

Author: admin