Pasowanie na czytelnika

22 stycznia 2021 r. w bibliotece szkolnej odbyło się Pasowanie na Czytelnika uczniów z klasy pierwszej. Pierwszoklasiści złożyli przyrzeczenie, że będą chętnie czytać i szanować książki. Zostali oni zapoznani z zasadami udostępniania księgozbioru i mogli „oficjalnie” wypożyczyć pierwszą książkę. Uczniowie otrzymali wyprawki czytelnicze, przygotowane przez Instytut Książki w ramach kampanii „Mała książka-wielki człowiek”, której strategicznym celem jest rozwój czytelnictwa wśród dzieci w różnych grupach wiekowych. Projekt realizowany jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej. Życzę  wiele radości płynącej z czytelniczej przygody!