„Tropem wilczym – bieg pamięci żołnierzy wyklętych”

W niedzielę 5 marca 2023 roku w Staninie odbyła się XI edycja „Biegu Tropem Wilczym pod patronatem Narodowym Prezydenta RP Andrzeja Dudy” – „Tropem wilczym – bieg pamięci żołnierzy wyklętych”, w którym brali udział uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielem wychowania fizycznego – Rafałem Goławskim. Celem biegu było upamiętnienie Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, promocja Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, upowszechnienie biegania jako najprostszej formy ruchu oraz krzewienie postaw i wartości patriotycznych. Każdy uczestnik biegu otrzymał Pakiet startowy – koszulkę, w której biegł oraz materiały promocyjne (komiks „Na partyzanckich ścieżkach 1946r.”).

Bieg miał charakter honorowy, bez rywalizacji. Uczestnicy mieli do pokonania dystans 1982 metrów. Trasa prowadziła od Zespołu Szkół w Staninie przez Jarczówek do Gminnej Biblioteki Publicznej w Kosutach, gdzie po przekroczeniu mety uczestniczy otrzymali pamiątkowe medale. Na zmęczonych biegiem zawodników czekały ciepłe napoje, bigos oraz ognisko, gdzie można było upiec sobie kiełbaskę.

W biegu honorowym naszą szkołę reprezentowali:

1. Gryczka Michał kl. V

2. Ogrodnik Dominik kl. VI

3. Chudzik Dawid kl. VII

4. Gryczka Marta kl. VII

5. Ogrodnik Kacper kl. VII

6. Paczek Wiktor kl. VII

7. Stępniewski Bartłomiej kl. VII

Po zakończonym biegu honorowym odbył się bieg dla dzieci młodszych z terenu Gminy Stanin, w dwóch kategoriach wiekowych – klasy 1-3 oraz klasy 4-6. Tutaj trasa była krótsza – uczestnicy mieli do pokonania, odpowiednio do kategorii wiekowej, jedno lub dwa okrążenia na boisku. Młodsze dzieci również otrzymały pamiątkowe medale.

Wśród uczniów klas młodszych naszą szkołę reprezentowali:

1. Goławska Wiktoria kl. II

2. Kopyść Patrycja kl. II

3. Murawiec Fabian kl. II

4. Powalska Alicja kl. II

5. Trzpiel Oliwia kl. II

6. Goławski Bartosz kl. IV

7. Murawiec Filip kl. VI

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!

Zaś Panu Rafałowi dziękujemy za zachęcenie uczniów do aktywności fizycznej.

Dziękujemy również Pani Wiolecie Gryczka, która dzielnie dopingowała na trasie biegu oraz zadbała o pamiątkowe zdjęcia.