Pasowanie na czytelnika

22 maja 2023r. w naszej szkole odbyło się uroczyste pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej uczniów klasy I. Głównym celem spotkania było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.

Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki. Zanim jednak złożyli przyrzeczenie, pierwszoklasiści dowiedzieli się, jak należy dbać o książki, czego nie wolno robić, czytając książkę. Zapoznali się z jej regulaminem i zasadami wypożyczania, księgozbiorem. Nasi najmłodsi uczniowie odgadywali także bajkowe zagadki, wspólnie rozwiązywali krzyżówkę, układali tytuły utworów dla dzieci z rozsypanki wyrazowej, które sprawdziły ich znajomość bohaterów baśni i bajek. Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą szanować książki, a pani bibliotekarka dokonała pasowania każdego z uczniów. Już jako czytelnicy biblioteki szkolnej otrzymali pamiątkowe książki oraz zakładki.

Author: admin