Wycieczka do Warszawy

21 grudnia grupa uczniów z klas I-III PG i klasy VI SP wzięła udział w wycieczce do Warszawy. Naszą wyprawę rozpoczęliśmy od zwiedzania muzeum archeologicznego. Uczniowie przeszli dwie ścieżki edukacyjne. Jedna grupa podążała śladami pierwszych Słowian, poznając ich kulturę i wierzenia. Następnie uczniowie mogli sprawdzić swoje umiejętności plastyczne w czasie lepienia glinianych figurek. Druga grupa poznała historię pieniądza. Atrakcją dla niej było bicie monety. Następnie grupa obejrzała film pt. ,, Nowy początek”. W czasie seansu przenieśliśmy się w przestrzeń kosmiczną, poznając postaci z innej planety. Ostatni punkt naszej wycieczki był bardzo słodki, ponieważ poznając historię Fabryki czekolady E.Wedel każdy z nas otrzymał filiżankę gorącej czekolady do degustacji. Poza tym każdy uczestnik mógł własnoręcznie ozdobić swoje pierniczki oraz otrzymał upominek w postaci czekoladki. W dobrych nastrojach  wróciliśmy do swoich domów.

Author: admin