„Zemsta„ z udziałem młodzieży gimnazjalnej

W poniedziałek 06 lutego młodzież gimnazjalna, w ramach realizacji podstawy programowej z języka polskiego udała się do Siedlec do MOK na 2 godzinny spektakl Aleksandra Fredry pt. „Zemsta”-jednego z największych dzieł tego autora wystawianych w setkach teatrów od XIX wieku do dnia dzisiejszego. Było to przedstawienie pełno obsadowe, przygotowane w stylu klasycznym przez aktorów warszawskiego teatru Roma. Z relacji uczniów wynika, że widowisko było odzwierciedleniem treści dramatu. Dobór kostiumów, pomysłowa scenografia, dynamiczne akcje tworzyły niepowtarzalny  klimat tamtej epoki. Najlepiej ocenią postacią był Podstolina – kobieta podstępna, nieprzewidywalna. W ocenie uczniów spektakl był wart uwagi, gdyż przybliżył treść jednej  z poważniejszych lektur, stwarzał młodym odbiorcom możliwość obcowania ze sztuką teatralną.tt Uczniowie krytycznie odnosili się do słabej akustyki  podczas przedstawienia i niewykorzystania gry świateł, która mogłaby jeszcze bardziej uatrakcyjnić przebieg i dynamikę akcji.

Author: admin