Żyj smacznie i zdrowo / Tasty and healthy living

W bieżącym roku szkolnym młodzież gimnazjalna uczestniczy w programie edukacyjnym marki Winiary pt. „Żyj smacznie i zdrowo”.  Główną misją tej edycji programu jest nauka zasad prawidłowego i zdrowego odżywiania oraz zachęcenie do wspólnego spożywania posiłków  i podejmowania pierwszych, samodzielnych prób gotowania. Wiele zadań zrealizowano  już w toku różnorodnych działań. Ostatnie wytwory mają  postać barwnych i wymownych w swej treści plakatów. Wykonali je w ramach konkursu plastycznego uczniowie klasy III. Wystawa plakatów wymownie wyraża wpływ zdrowej żywności na zdrowie człowieka, co było celem organizowanej akcji. Jest także powodem do dyskusji na przerwach i na zajęciach oraz ciekawą dekoracją szkolnego holu.


This school year students of our lower secondary school are taking part in the educational programme held by Winiary, under the title „Tasty and healthy living”. The main aim of this edition is to teach youth healthy eating habits, as well as to encourage people to eat together and to make first attempts to independent cooking. A lot of different activities has been done since September. Some of the latests results are presented in the attached pictures. Some of the students from the 3rd grade have taken part in the art competition concerning healthy lifestyle. The exhibition can be seen at the main corridor and it’s the cause of many heated discussions between all the students.

 

Author: admin