Spotkanie nauczycieli w Monachium / Erasmus+ in Munich, Germany

W dniach od 11 do 14 maja P. Agnieszka Powalska i P. Katarzyna Sujka brały udział  w kolejnym międzynarodowym spotkaniu grupy działania zaangażowanej  w realizację projektu Erasmus+. Spotkanie  zaprzyjaźnionych delegacji z Włoch, Turcji, Grecji, Niemiec odbyło się w Monachium i miało bardzo przyjazny i owocny charakter. Efektem spotkania, coraz bardziej zintegrowanej ekipy było  opracowanie planu kolejnych działań. Jedno z nich zrealizowane zostanie już w październiku. Wtedy to, nasza szkoła będzie miała zaszczyt, gościć  międzynarodową delegację uczniów wraz ze swymi opiekunami. Miłym akcentem podczas monachijskiej wizyty była pochwała jaką uzyskała nasza delegacja za  popularyzowanie działań Erasmus + na stronach internetowych. Podczas prelekcji prowadzonej przez Rombach & Jacobi Komunikation nasze działanie wskazano jako przykład dobrych praktyk polecane wszystkim zespołom, w celu reklamy  przedsięwzięć i działań projektu. Miłym gestem ze strony organizatorów spotkania było zorganizowanie wycieczek po malowniczych zakątkach Monachium i przepięknej okolicy. Cennym doświadczeniem podczas pobytu dla całego międzynarodowego zespołu był czas spędzony na zajęciach w szkole.

Two of our teachers, Katarzyna Sujka and Agnieszka Powalska took part in the first teachers’ meeting in Munich, Germany (11-14 May). The participants were teachers from Germany, Turkey, Italy, Greece and Poland. The main part of the event was to discuss the next activities which should be taken with the accordance to our project ‚Sustainable Lifestyle and Refugees’. The forthcoming meeting will take place in the terms: 1-7 October when our school will have the pleasure to host teachers and students from other countries. Worth mentioning is the fact that our school was praised for dissemination of the activities and results of Erasmus+ project. During a meeting with a representative of Rombach & Jacobi Komunikation, actions taken by Zespół Szkół w Tuchowiczu, which were publicized on a school website, on Facebook and in a local newspaper, were shown to other partners as a good example of dissemination of the project. Apart from working activities, we had a chance to admire beautiful views of Munich landscape and closest areas. The meeting not only helped to arrange the project’s tasks but also integrated the teachers.

Author: admin