„Ekopozytywni” na ekologicznej wycieczce

We wtorek 6 czerwca 40-osobowa grupa ekopozytywnych uczniów udała się na wycieczkę  do Warszawy. Celem wyjazdu była  realizacja kolejnych działań  projektu edukacyjnego tj. poznanie bioróżnorodności rodzinnych i egzotycznych roślin i zwierząt. Najlepszym miejscem do realizacji tych celów była wizyta  młodzieży w Ogrodzie Botanicznym i ZOO. Ogród botaniczny  dysponuje kolekcją około 5000 gatunków i odmian drzew, krzewów oraz roślin zielnych. Wszystkie rośliny zostały zgromadzone w odpowiednich działach tematycznych. Wycieczkowicze podziwiali kolekcje roślinne róż, tulipanów, pnączy, bylin, roślin leczniczych, trujących, wodnych i innych pochodzących  z różnych zakątków Polski i świata. Wizyta w Ogrodzie stała się okazją do rozpoznawania powszechnie występujących roślin. Kolejnym etapem wycieczki była przechadzka po pięknych, rozśpiewanych o tej porze roku i pachnących Łazienkach. Spacer po urokliwym parku był relaksem przed wizytą w ZOO. Tu uczniowie podziwiali zwierzęta leniwie wygrzewające się w 28 stopniowym upale. Podczas długiego, edukacyjnego przemarszu po obiektach rozproszonych na rozległym terytorium Ogrodu uczniowie, zdobywając wiedzę, tracili resztki sił. Entuzjazmu całej grupie dodała para zakochanych słoni, która w swych miłosnych zalotach ignorowała towarzystwo licznie zgromadzonych wokół obserwatorów. Wyczerpanym spacerem i upałem turystom samopoczucie zdecydowanie poprawiła wizyta w ulubionym McDonald’s. Burzowe chmury i groźba nadciągającego kataklizmu uniemożliwiła planowaną wizytę na Starówce i spowodowała wcześniejszy wyjazd ze stolicy. Rekompensatą tego punktu programu był postój w Stoczku Łukowskim na miejscu związanym z historyczną przeszłością naszego regionu. Tu przy pomniku ofiar wielkiego powstania narodowego z 1831 r uczniowie oddali hołd poległym. Szczęśliwi, rozśpiewani, zintegrowani, pozytywnie nastawieni do świata roślin, zwierząt i ludzi, cali i zdrowi „Ekopozytywni” wrócili do domu.

Author: admin