Kodeń

W dniu 11.05.2017 uczniowie klas III wraz z rodzicami odbyli wycieczkę po I Komunii do sanktuariów podlaskich.

Kodeń był pierwszym miejscem pobytu i zwiedzania. Pobyt w Kodniu rozpoczęliśmy Eucharystią, w oprawę której włączone zostały dzieci i rodzice. Dzieci zostały zawierzone Matce Bożej Kodeńskiej przed jej obrazem. Wraz z przewodnikiem zwiedziliśmy Kalwarię, Ogród Maryi, Muzeum Misyjno- ornitologiczne oraz krypty w podziemiach bazyliki. Po spożyciu obiadu, wysłuchaliśmy historii obrazu i Kodnia. Przewodnik zwrócił naszą uwagę na odnowione wnętrze bazyliki, a szczególnie rekonstrukcję sufitu.

Następnym miejscem pobytu były Kostomłoty, a w nich unicki kościół. Ks. Zbigniew Nikoniuk przybliżył historię Kościoła unickiego. Ukazał elementy wspólne dla naszych wyznań oraz różnice. Zaprezentował język jakiego używa podczas liturgii.

Na zakończenie wycieczki odwiedziliśmy Pratulin. Zarówno ks. Jacek, jak i film przybliżyli nam historię śmierci błogosławionych męczenników podlaskich.

Author: admin