DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 r. Początkowo wydarzenie to świętowały jedynie państwa europejskie, ale już od lat DBI przekracza granice Europy angażując państwa z całego świata.  U nas w szkole obchodzimy go od kilku lat.

DBI ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu. Ideą DBI jest podkreślanie siły współdziałania w dbaniu o cyfrowe bezpieczeństwo, zarówno na poziomie międzynarodowym, jak również lokalnym, łącząc zaangażowanie wielu instytucji, ale także rodziny, czyli najbliższego otoczenia dziecka.
 
W naszej szkole obchodzimy tydzień bezpiecznego internetu zorganizowany przez panią Katarzyna Sujka.
Współpracując z innymi nauczycielami. przeprowadziła szereg działań nt bezpiecznego internetu.
Najmłodsze klasy wykonały prace plastyczne pt „Jak wygląda wirus”.
Klasy starsze ozdobiły szkołę wskazówkami jak korzystać bezpiecznie z internetu. Wykonywały plakaty tematyczne oraz nagrywały filmiki o zagrożeniach w internecie. Prowadzili wywiady wśród kolegów.
Uczniom bardzo podobała się karciana gra edukacyjna „Bezpiecznie tu i tam”.
Odbyły się również szkolenia dla nauczycieli, pt” Jak postępować w przypadku cyberprzemocy?
Na podsumowanie tygodnia  pani Sujka przeprowadziła 4 prelekcje dla każdej grupy wiekowej.

Author: admin