Wycieczka do Lublina

 

26 września 2018 r. uczniowie klasy III gimnazjum oraz  uczniowie klasy VIII uczestniczyli
w wycieczce do Lublina. Głównym celem wyjazdu był udział młodzieży w pokazach fizycznych na UMCS. Ideą pokazów jest popularyzacja fizyki i pomoc w jej nauczaniu poprzez prezentację tematycznie dobranych, interesujących, a  wręcz – fascynujących eksperymentów. Pokazy te odbywały się w atmosferze wspólnej zabawy z fizyką i jej zastosowaniem w innych dziedzinach wiedzy np. geografii. Tematyka tegorocznych pokazów to: „Fizyka zabawek”, „Błękitna planeta”,” Fizyka latania”,” Światło i oko”. Wielu przeżyć     i wzruszeń dostarczyła uczestnikom wycieczki wizyta w Państwowym Muzeum na Majdanku. Młodzież w roku poświęconym obchodom 100-letniej rocznicy odzyskania niepodległości miała okazję zwiedzić miejsce martyrologii przodków w niemieckim nazistowskim obozie koncentracyjnym i zagłady. Przyjemnym i równie pożytecznym punktem programu wycieczki był Ogród Botaniczny. Tu zachwyciły uczestników przepiękne okazy roślin z różnych stref klimatycznych. Atrakcyjny program zapewnił uczniom wielu emocji, przyjemnych wrażeń oraz stworzył możliwość realizacji treści programowych poza szkołą.

 

 

Author: admin