Szkolne warsztaty dziennikarskie z TV Magnes

 

TV Magnes z Łukowa w ramach działalności prowadzi warsztaty dziennikarskie, fotograficzne oraz z montażu i obróbki obrazu. Zajęcia mają charakter teoretyczny   i praktyczny.  Dzięki inicjatywie Wójta Krzysztofa Kazany  28 września 2018 r. zorganizowano warsztaty   dziennikarskie w naszej szkole. Zajęcia, w których uczestniczyło 15 uczniów z  klasy VIII oraz członkowie  koła informatycznego przeprowadził P. Sebastian Ignaciuk. Uczniowie mieli okazję oswoić się z kamerą i mikrofonem. Nagrywali scenki, wywiady na konkretne tematy. Dominował temat związany z Dniem Chłopaka. Uczniowie byli poinstruowani, jak między innymi wykonać idealne nagranie. Uczestniczyli w pokazie specjalistycznego sprzętu. Uczestnicy przejawili ogromne zainteresowanie warsztatami. Zadawali dużo wnikliwych i trafnych pytań. Kacper – uczeń VII klasy został operatorem. Wziął aktywny udział  w profesjonalnym nagraniu uczestników spotkania. Atmosfera podczas warsztatów była przyjemna, uczniowie z zaangażowaniem uczestniczyli  w ciekawych dla nich zajęciach. W ramach dalszych działań montażowo-nagraniowych podjęli wyzwanie nakręcenia autorskiego filmu promującego czytelnictwo w naszej szkole. Należy mieć nadzieję, że udział uczniów  w warsztatach posłuży im w przyszłości do podjęcia decyzji o wyborze drogi  zawodowej.

Author: admin