„Niepodległa do hymnu”

 

09 listopada o godzinie 11.11 w naszej szkole, podobnie tak jak  w  wielu polskich szkołach gromko  odśpiewany został hymn państwowy. Biorąc udział w ogólnopolskiej akcji „Niepodległa do hymnu”, społeczność szkolna rozpoczęła obchody najważniejszego w tym roku jubileuszu –   100 – lecia odzyskania  niepodległości. Na okoliczność tego wyjątkowego wydarzenia nasza szkoła  została odświętnie udekorowana. Młodzież z klasy VIII i kl. III gimnazjum pod kierunkiem p. Wandy Strzałek i p. Jana Walo przygotowała piękną, patriotyczną część artystyczną. Scenariusz przedstawienia miał ogromną wartość historyczną, gdyż w sposób szczególny eksponował  dzieje historyczne naszej małej Ojczyzny.  Wielu uczniów zaprezentowało swoje umiejętności wokalne i instrumentalne, wielu także talent recytatorski. Przedstawienie uświetniły zdjęcia historyczne, okazjonalne dekoracje, galowe stroje uczniów i nauczycieli. Jesteśmy dumni z naszej historii, pokolenia naszych dzielnych przodków oraz  z pokolenia młodych, które z należytą  powagą i godnością pięknie  wpisało się w obchody niepowtarzalnego już w naszym życiu  jubileuszu.

Opublikowany przez Zespół Szkół w Tuchowiczu Piątek, 9 listopada 2018

Author: admin