Sprawozdanie z realizacji Projektu „Piękna nasza Polska cała”.

Sprawozdanie z realizacji Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego ” Piękna nasza Polska cała”. Cała społeczność przedszkolna realizowała zadania z zachwytem i radością:

1. Nauka, osłuchanie się i zaśpiewanie Hymnu Polski – „Mazurka Dąbrowskiego” , udział w biciu rekordu dla Niepodległej 09.11.2018, godzina 11:11.

2. Zorganizowanie kącika „Piękna nasza Polska cała”.
3. Nauka piosenek o tematyce patriotycznej: „Jesteśmy Polką i Polakiem”.

4. Nauka wierszy o tematyce patriotycznej: „Polska- mój Kraj”, „ Barwy Ojczyste”, „Polska”-recytacja wierszy i piosenek podczas przedszkolnej uroczystości patriotycznej.

5. Inscenizacja z okazji 11 listopada- część artystyczna w wykonaniu przedszkolaków- 3,4,5,6, latków. W wydarzenie zostali włączeni rodzice- śpiew pieśni patriotycznych oraz czytanie wierszy.

6. Przeprowadzenie zajęcia otwartego dla rodziców w grupie 6 latków, pt.: „ Jesteśmy Polakami- polskie symbole narodowe”

7. Poznanie przez dzieci zabaw ludowych: „Balonik”, „Jaworowi ludzie”, „Moja Julijanko”.

8. Wykonanie wielu prac plastycznych, m.in.: „Strój ludowy naszego regionu”.

9. Piesza wycieczka po okolicy Tuchowicza: „Szlakiem historii” (złożenie kwiatów i palenie zniczy pod pomnikiem żołnierzy poległych za wolność naszej Ojczyzny).

10. „Piękna nasza Polska cała” – wysłanie pocztówki z Tuchowicza
na adres Pani Ludmiły Fabiszewskiej. Wysłane kartki zostały wykonane przez dzieci i przedstawiały na nich naszą małą Ojczyznę- Tuchowicz.

11. Konkurs plastyczny dla dzieci z rodzicami „Moja mała Ojczyzna”.
12. Zorganizowanie w przedszkolu „Dnia Mody Patriotycznej”.
13. Turniej wiedzy patriotycznej pt. „Kocham cię, Polsko”.
14. Przeprowadzenie zawodów sportowych pt. „Biało-czerwoni”.

Bardzo dziękujemy za ten PROJEKT, który otworzył serca i ukazał piękno naszej Ojczyzny. Wszyscy jesteśmy dumni z bycia Polką i Polakiem już od najmłodszych lat.

Projekt realizowany przez: Wioleta Cybul, Marzena Mateńko- Lasota, Małgorzata Buczyńska.

 

Author: admin