Wigilijne spotkanie podopiecznych GOPS w Staninie.

Przed nami najpiękniejsze święta- Święta Bożego Narodzenia. W ten nostalgiczny, nastrojowy czas: konflikty, problemy, troski odchodzą w zapomnienie. Wszyscy stają się dla siebie milsi, lepsi. Święta to magiczna pora, kiedy wszystko zdarzyć się może. To czas, kiedy spełniają się życzenia i nikt, nie powinien być samotny. W sobotę 15 grudnia 2018 r. z inicjatywy kierownictwa i pracowników Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Staninie, pod patronatem Wójta Gminy Stanin – P. K. Kazany , nasza szkoła miała zaszczyt podjąć niecodziennych gości – podopiecznych GOPS -u na gminnym spotkaniu wigilijnym. Przybyła liczna grupa zacnych gości, której dzięki owocnej współpracy pracowników GOPS-u i szkoły zapewniono wiele niezapomnianych świątecznych przeżyć. Aura spotkania była niezwykła. Uczniowie kl. III szkoły podstawowej i utalentowani muzycznie artyści z klas starszych zaprezentowali zebranym przepiękne jasełka, które przygotowali pod pieczą odpowiedzialnych nauczycieli. Utalentowani plastycznie pedagodzy zadbali o świąteczny wystrój, ekspozycję bajecznych stroików i dekoracji bożonarodzeniowych. Inna grupa nauczycieli zaangażowała się w przygotowanie i nakrycie stołów wraz z całym bogactwem choinkowych zapachów. Nasza kuchenna, bardzo zdolna i pracowita załoga zadbała o ciepłe tradycyjne wigilijne dania. Kierownictwo i pracownicy GOPS-u, jako gospodarze ,czuwali nad przebiegiem spotkania, angażując się w organizację poczęstunku. Radość, wzajemna życzliwość i cudowne przeżycia towarzyszyły zebranym. Było to wspaniałe integracyjne wydarzenie, które ukazało umiejętność owocnej współpracy dla dobra innych. Szkoła w szerokim wymiarze została zaprezentowana jako miejsce kulturotwórcze, zawsze otwarte i przyjazne dla społeczności Gminy Stanin. Wesołych Świąt!!

Author: admin